Jak vznikala výstava

Autorem výstavy jsou členové spolku pro historii a řemesla Danar. Jde o kolektiv lidí, jejichž snahou je osvěta naší historie. Do realizačního týmu patří profesionální řemeslníci, historici, pedagogové, IT specialisté či studenti, které spojuje jeden hlavní cíl, a to poučením z historie pozitivně ovlivnit budoucnost v duchu motta: „S úctou k odkazu našich předků.“ 

Veškeré repliky oděvů, nástrojů a technologických zařízení jsou funkční a mimo výstavu slouží k prezentaci technologií veřejnosti a k experimentálním účelům. Jejich výroba a příprava výstavy představovala bezmála 5000 hodin práce napříč obory tkalcovství, krejčovství, ševcovství, tesařství, truhlářství, kovářství, kovolitectví, pasířství po vlastnoruční výrobu figurín a psaní autorských textů.

Autor scénáře a koncepce výstavy: Aleš Nový (Danar)

Spoluautoři odborných textů: Mgr. Eva Nová (Danar), Mgr. Tomáš Koch (Muzeum města Brna), Roman Urbani (Danar)

Kurátor výstavy v rámci realizace v Husitském muzeu v Táboře : PhDr. Zdeněk Vybíral, Ph.D. (Husitské muzeum v Táboře)

Odborný poradce: PhDr. Martin Šimša, Ph.D. (Národní ústav lidové kultury Strážnice) a PhDr. Helena Březinová, Ph.D. (Archeologický ústav AV ČR Praha)

Realizační tým: Aleš Nový (Danar), Mgr. Eva Nová (Danar), Mgr. Tomáš Koch (Muzeum města Brna), Roman Urbani (Danar), Tomáš Kozel (Danar), Jaroslav Petřík (Danar), Vojtěch Vrtiška (Danar), Jan Šmakal (Danar), Dušan Matuška (Danar), Radek Jiroušek (Danar), Milan Madlenák (Danar), Marta Pasáková (Danar), Jan Kozel (Danar), na doprovodných fotografiích se podíleli: Petr Kapoun, Roman Vychodil, Martin Schorný, Pavel Paleček a Jarmila Urbani

Autoři edukačních ilustrací: Václav Kotva (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, ZU Plzeň), Michaela Sterzová (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, ZU Plzeň)

Edukační programy v rámci realizace v Husitském muzeu v Táboře: Mgr. Kateřina Nimrichtrová (Husitské muzeum v Táboře)